Čo všetko nájdeŠ na SEMFESTE?

V areáli festivalu sa nachádzajú rôzne stany s bohatým programom. Každý si nájde to, čo ho zaujíma, v čom by chcel odstrániť pochybnosti či obohatiť svoje vedomosti a prehĺbiť poznanie.

Pre tých, ktorí sa radi dozvedajú viac a prenikajú do hlbín, je tu stan seminárov.  Diskusný stan bude dejiskom diskusií o témach, ktoré sú aktuálne a problematické. Svoj názor v nich môžeš vyjadriť aj ty. V medzinárodnom stane ťa čakajú hostia z rôznych európskych krajín. Príď si vypočuť ich prednášku, životný príbeh či svedectvo, ktoré nám poslúžia na povzbudenie. Pokiaľ nepoznáš nič lepšie, než poriadne sa „ponoriť“ do biblického textu, tak potom práve pre teba je tu stan biblických štúdií. So staršími bratmi a sestrami vo viere budeme spoločne študovať a skúmať Božie slovo (aj seba samých). Ak sa potrebuješ stíšiť a hovoriť s Bohom – alebo možno len stíšiť sa a počúvať – môžeš tak urobiť v našej modlitebni. V prípade, že ťa trápia starosti alebo si v situácii, kedy naozaj potrebuješ dobrú radu, obráť sa na ochotných ľudí z kresťanského poradenstva.

Pre tých pohybu-chtivých sú pripravené (ne)tradičné športy, ako napríklad vodný futbal, volejbal, frisbee… Na koncertoch budú znieť chvály nášmu Bohu, ktorý je veľký a hoden všetkých chvál. Myslíme aj na tých najmenších. V detskom stane bude pre nich pripravený bohatý program. Môžu sa zahrať na pátračov pravdy, vyšantiť sa a vyskákať sa do sýtosti v nafukovacom hrade alebo niečo vyrobiť svojimi šikovnými rúčkami. Nebuď ustarostený ani o to, čo budeš jesť, ani o to, čo budeš piť…(Mt 6/25-34).   Vo chvíli, keď sa ozve hlad a smäd, budeš vedieť, že je najvyšší čas navštíviť náš SFBFT (semfest bufet). Tam na teba čakajú samé dobroty.  Vypnúť, relaxovať a chillovať môžeš aj s kamošmi vo fajnovom relaxstane.